CFUMT6-21.700-F18IL02AK
DigiKey Part Number
4309-CFUMT6-21.700-F18IL02AK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFUMT6-21.700-F18IL02AK
Description
MONO XTAL 21.7MHZ 6P 2.5DB TH
Customer Reference
Detailed Description
21.7 MHz Center Monolithic Crystal Filter Through Hole 2.5dB 9 kHz
Number of Poles
6
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Package / Case
UM-1
Frequency - Center
21.7 MHz
Size / Dimension
0.311" L x 0.130" W (7.90mm x 3.30mm)
Insertion Loss
2.5dB
Height (Max)
0.315" (8.00mm)
Bandwidth
9 kHz