CFUMT3-100.000-F10IL02AK
DigiKey Part Number
4309-CFUMT3-100.000-F10IL02AK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFUMT3-100.000-F10IL02AK
Description
MONO XTAL 100MHZ 3P 2DB TH
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz Center Monolithic Crystal Filter Through Hole 2dB 5 kHz
Category
Bandwidth
5 kHz
Manufacturer
Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd
Number of Poles
3
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Package / Case
UM-5
Frequency - Center
100 MHz
Size / Dimension
0.311" L x 0.130" W (7.90mm x 3.30mm)
Insertion Loss
2dB
Height (Max)
0.315" (8.00mm)