CFUMT3-10.000-F03IL06AK
DigiKey Part Number
4309-CFUMT3-10.000-F03IL06AK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFUMT3-10.000-F03IL06AK
Description
MONO XTAL 10MHZ 3P 6DB TH
Customer Reference
Detailed Description
10 MHz Center 1 kOhms Monolithic Crystal Filter Through Hole 6dB 1.5 kHz
Category
Bandwidth
1.5 kHz
Manufacturer
Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd
Ripple
1dB
Series
Number of Poles
3
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency - Center
10 MHz
Package / Case
UM-5
Impedance
1 kOhms
Size / Dimension
0.311" L x 0.130" W (7.90mm x 3.30mm)
Insertion Loss
6dB
Height (Max)
0.315" (8.00mm)