1575H4-25000J25DTSK
DigiKey Part Number
4309-1575H4-25000J25DTSKTR-ND - Tape & Reel (TR)
4309-1575H4-25000J25DTSKCS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1575H4-25000J25DTSK
Description
XTAL OSC XO 25MHZ HCMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 2.5V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Output
HCMOS
Mfr
Voltage - Supply
2.5V
Series
Frequency Stability
±20ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Strip
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
10mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)