1575H-180.000K33DTSK
DigiKey Part Number
4309-1575H-180.000K33DTSKTR-ND - Tape & Reel (TR)
4309-1575H-180.000K33DTSKCS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1575H-180.000K33DTSK
Description
Oscillator,7050, HCMOS, 180MHz,
Customer Reference
Detailed Description
180 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Output
HCMOS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±15ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Strip
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
20mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)