1553D-125.000J18DTSTK
DigiKey Part Number
4309-1553D-125.000J18DTSTK-ND - Tape & Reel (TR)
4309-1553D-125.000J18DTSTKCS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1553D-125.000J18DTSTK
Description
XTAL OSC XO 125MHz 1.8V LVDS SM
Customer Reference
Detailed Description
125 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 1.8V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Output
LVDS
Mfr
Voltage - Supply
1.8V
Series
Frequency Stability
±20ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Strip
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)