0121M4-25.000F10DTNJK
DigiKey Part Number
4309-0121M4-25.000F10DTNJK-ND - Tape & Reel (TR)
4309-0121M4-25.000F10DTNJKCS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0121M4-25.000F10DTNJK
Description
CRYSTAL 25MHz 10PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±10ppm Crystal 10pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Strip
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Stability
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.018" (0.45mm)
Frequency Tolerance
±10ppm