SXT32420DD48-19.200M
DigiKey Part Number
2388-SXT32420DD48-19.200M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXT32420DD48-19.200M
Description
CRYSTAL 19.200MHZ 20PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
19.2 MHz ±20ppm Crystal 20pF 70 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SXT32420DD48-19.200M Models
Category
Load Capacitance
20pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
70 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
19.2 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)