SSO32C1A481-125.000M
DigiKey Part Number
2388-SSO32C1A481-125.000M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SSO32C1A481-125.000M
Description
SILICON OSC XO 125.0000MHZ CMOS
Customer Reference
Detailed Description
125 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Bulk
Current - Supply (Max)
55mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-VDFN (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)