SAX2148FA4B-24.000M
DigiKey Part Number
2388-SAX2148FA4B-24.000M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SAX2148FA4B-24.000M
Description
CRYSTAL 24.000M 8PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
24 MHz ±10ppm Crystal 8pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
24 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)
Load Capacitance
8pF