SAW2127D5B-32.768K
DigiKey Part Number
2388-SAW2127D5B-32.768K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SAW2127D5B-32.768K
Description
CRYSTAL 32.768K 7PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz ±20ppm Crystal 7pF 90 kOhms 2-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
90 kOhms
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Frequency
32.768 kHz
Frequency Tolerance
±20ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Load Capacitance
7pF
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)