CDRH70D45BT150NP-4R7NC
DigiKey Part Number
308-CDRH70D45BT150NP-4R7NCTR-ND - Tape & Reel (TR)
308-CDRH70D45BT150NP-4R7NCCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDRH70D45BT150NP-4R7NC
Description
FIXED IND 4.7UH 6.2A 14 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µH Shielded Inductor 6.2 A 14mOhm Nonstandard
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
14mOhm
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±30%
Size / Dimension
0.303" L x 0.287" W (7.70mm x 7.30mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.189" (4.80mm)
Current - Saturation (Isat)
4.2A