CDRH127/HPNP-330MC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
CODACA
In Stock: 5,901
Datasheet
Image for CDRH127/HPNP-330MC is not available
CDRH127/HPNP-330MC
DigiKey Part Number
308-CDRH127/HPNP-330MCTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDRH127/HPNP-330MC
Description
FIXED IND 33UH 2.9A 77.5 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.9 A 77.5mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
4.32A
DC Resistance (DCR)
77.5mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Size / Dimension
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)