M1F45M12W2-1LA
DigiKey Part Number
497-M1F45M12W2-1LA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M1F45M12W2-1LA
Description
MOSFET 4N-CH 1200V ACEPACK DMT
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Mosfet Array 1200V (1.2kV) 30A (Tc) Through Hole ACEPACK DMT-32
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
M1F45M12W2-1LA Models
Category
Rds On (Max) @ Id, Vgs
64mOhm @ 20A, 18V
Manufacturer
STMicroelectronics
Vgs(th) (Max) @ Id
5V @ 1mA
Series
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
100nC @ 18V
Packaging
Tube
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
2086pF @ 800V
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 175°C (TJ)
Technology
Silicon Carbide (SiC)
Mounting Type
Through Hole
Configuration
4 N-Channel
Package / Case
32-PowerDIP Module (1.264", 32.10mm)
Drain to Source Voltage (Vdss)
1200V (1.2kV)
Supplier Device Package
ACEPACK DMT-32
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
30A (Tc)