RKCONS17HD
DigiKey Part Number
5214-RKCONS17HD-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RKCONS17HD
Description
17" HD RACKMOUNT KVM CONSOLE - 1
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 Port Rack Mount Standard KVM
Category
Number of Ports
1
Manufacturer
StarTech.com
Peripherals
Audio, USB Keyboard, VGA Monitor
Packaging
Bag
Mounting Type
Rack Mount
Part Status
Active
Includes
KVM Cable, Power Cord
Type
Standard KVM
Size
22.20" L x 19.00" W x 1.70" H (563.9mm x 482.6mm x 43.2mm)