RSMF3JT9K10 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
RCD Components
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
RCD Components
In Stock: 0
Datasheet
9.1 kOhms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
RSMF3JT9K10
DigiKey Part Number
738-RSMF3JT9K10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSMF3JT9K10
Description
RES 9.1K OHM 5% 3W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RSMF3JT9K10 Models
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Proof, Safety
Series
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)