RAVF324DJT10K0
DigiKey Part Number
738-RAVF324DJT10K0TR-ND - Tape & Reel (TR)
738-RAVF324DJT10K0CT-ND - Cut Tape (CT)
738-RAVF324DJT10K0DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RAVF324DJT10K0
Description
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 2012
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10k Ohm ±5% 125mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 2012, Convex, Long Side Terminals
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RAVF324DJT10K0 Models
Category
Number of Pins
8
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Power Per Element
125mW
Series
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Circuit Type
Isolated
Package / Case
2012, Convex, Long Side Terminals
Resistance (Ohms)
10k
Size / Dimension
0.200" L x 0.122" W (5.08mm x 3.10mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)