SMT-M-020CM
DigiKey Part Number
4797-SMT-M-020CM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMT-M-020CM
Description
CC AC/DC 3-42V 250-700MA DALI
Detailed Description
250mA ~ 700mA (Programmable) 3 ~ 42V Constant Current LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
Category
Current - Output (Max)
250mA ~ 700mA (Programmable)
Power (Watts)
20 W
Series
Voltage - Isolation
3.75 kV
Packaging
Box
Dimming
DALI
Features
OCP, SCP
Ratings
IP20
Type
Constant Current
Operating Temperature
-40°C ~ 60°C
Efficiency
79%
Termination Style
Terminal Block
Voltage - Input (Min)
100VAC
Size / Dimension
6.28" L x 1.69" W x 0.79" H (159.5mm x 43.0mm x 20.0mm)
Voltage - Input (Max)
277VAC
Approval Agency
CE, cULus, FCC, RCM
Voltage - Output
3 ~ 42V