SKYA21002 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SKYA21002 |
Description | IC RF SWITCH SP3T 3GHZ 8DFN |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | RF Switch IC 802.11b/g/n, Bluetooth, WLAN SP3T 50Ohm 8-DFN (2x2) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SKYA21002 Models |
Category | Test Frequency 2.5GHz |
Manufacturer Skyworks Solutions Inc. | P1dB 29dBm |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | IIP3 45dBm |
Part Status Active | Impedance 50Ohm |
RF Type 802.11b/g/n, Bluetooth, WLAN | Voltage - Supply 8V |
Circuit SP3T | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Frequency Range 100MHz ~ 3GHz | Mounting Type Surface Mount |