545AAB644M531ACG is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Skyworks Solutions Inc.
In Stock: 0
Datasheet
644.531 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 2.5V, 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
6-SMD 5x7
545AAB644M531ACG
DigiKey Part Number
863-545AAB644M531ACG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
545AAB644M531ACG
Description
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED; SINGL
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
2.5V, 3.3V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
153mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.056" (1.43mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
112mA