510NCA20M0000CAGR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Skyworks Solutions Inc.
In Stock: 0
Datasheet
20 MHz XO (Standard) CMOS, Dual (Complementary) Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
510NCA20M0000CAGR
DigiKey Part Number
863-510NCA20M0000CAGRTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
510NCA20M0000CAGR
Description
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED; SINGL
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
26mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-SMD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)
Output
CMOS, Dual (Complementary)
Current - Supply (Disable) (Max)
18mA