510KBA25M0000CAG is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Skyworks Solutions Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Skyworks Solutions Inc.
In Stock: 0
Datasheet
TXC CORPORATION
TXC CORPORATION
In Stock: 77
25 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
510KBA25M0000CAG
DigiKey Part Number
863-510KBA25M0000CAG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
510KBA25M0000CAG
Description
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED; SINGL
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
510KBA25M0000CAG Models
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
26mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)
Output
CMOS
Current - Supply (Disable) (Max)
18mA