OSCAR17/X/TNC/S/S/19
DigiKey Part Number
OSCAR17/X/TNC/S/S/19-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OSCAR17/X/TNC/S/S/19
Description
RF ANT 900MHZ/1.8GHZ WHIP STR
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA 2G, 3G, 4G, 5G, GPRS, GSM, UMTS, Wi-Fi Whip, Straight TNC Female Bracket Mount
Category
Number of Bands
4
Manufacturer
Siretta Ltd
VSWR
1.6
Series
Gain
10dBi
Packaging
Bulk
Termination
TNC Female
Part Status
Active
Mounting Type
Bracket Mount
RF Family/Standard
Bluetooth, Cellular, WiFi
Height (Max)
1.339" (34.00mm)
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (1GHz ~ 2GHz)
Applications
2G, 3G, 4G, 5G, GPRS, GSM, UMTS, Wi-Fi
Frequency (Center/Band)
900MHz, 1.8GHz, 1.9GHz, 2.1GHz