ALPHA10/2.5M/SMAM/S/S/20
DigiKey Part Number
ALPHA10/2.5M/SMAM/S/S/20-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ALPHA10/2.5M/SMAM/S/S/20
Description
RF ANT 2.4GHZ BLADE SMA MALE ADH
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Bluetooth, WLAN, Zigbee™ Blade SMA Male Adhesive
Category
Antenna Type
Blade
Manufacturer
Siretta Ltd
Number of Bands
1
Series
VSWR
1.5
Packaging
Bulk
Gain
3dBi
Part Status
Active
Termination
SMA Male
RF Family/Standard
802.15.4, Bluetooth, WiFi
Mounting Type
Adhesive
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Height (Max)
0.157" (4.00mm)
Frequency (Center/Band)
2.4GHz
Applications
Bluetooth, WLAN, Zigbee™
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz