SIMG301M114LIHB0
DigiKey Part Number
336-SIMG301M114LIHB0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIMG301M114LIHB0
Description
4096K FLASH 512K RAM 10DBM QFN32
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
IC RF TxRx + MCU Bluetooth Thread, Zigbee® 32-VFQFN Exposed Pad
Category
Sensitivity
-106.8dBm
Mfr
Memory Size
4MB Flash, 512kB RAM
Series
Serial Interfaces
I2S, SPI, UART
Packaging
Tray
GPIO
17
Part Status
Active
Voltage - Supply
1.8V ~ 3.63V
Type
TxRx + MCU
Current - Receiving
8.1mA ~ 9mA
RF Family/Standard
Bluetooth
Current - Transmitting
11.4mA ~ 28.6mA
Protocol
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C