6SL32302YC241UF0
DigiKey Part Number
3473-6SL32302YC241UF0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
6SL32302YC241UF0
Detailed Description
Variable Frequency Drive 200 ~ 240V 37.8A 7500 W Chassis Mount
Category
Voltage - Load
200 ~ 240V
Current - Output
37.8A
Series
Wattage - Load
7500 W
Voltage - Supply
200 ~ 240VAC
Operating Temperature
-20°C ~ 45°C