Image for SLFL21-0R960G-S31TF is not available
SLFL21-0R960G-S31TF
DigiKey Part Number
3442-SLFL21-0R960G-S31TFTR-ND - Tape & Reel (TR)
3442-SLFL21-0R960G-S31TFCT-ND - Cut Tape (CT)
3442-SLFL21-0R960G-S31TFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLFL21-0R960G-S31TF
Description
RF FILTER LOW PASS 960MHZ 0603
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
960MHz Center Frequency Low Pass RF Filter (Radio Frequency) Bandwidth 0603 (1608 Metric)
Category
Filter Type
Low Pass
Manufacturer
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Mounting Type
Surface Mount
Series
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Part Status
Active
Height (Max)
0.041" (1.05mm)
Frequency
960MHz Center