SDCL0603Q6N8HT02B03 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SDCL0603Q6N8HT02B03 |
Description | FIXED IND 6.8NH 300MA 500 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 6.8 nH Unshielded Multilayer Inductor 300 mA 500mOhm Max 0201 (0603 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | DC Resistance (DCR) 500mOhm Max |
Mfr | Q @ Freq 13 @ 500MHz |
Series | Frequency - Self Resonant 5.5GHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 500 MHz |
Type Multilayer | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 0201 (0603 Metric) |
Inductance | Supplier Device Package 0201 |
Tolerance ±3% | Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm) |