PZ1005U121-1R0TF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Pulse Electronics
In Stock: 11,561
Datasheet
120 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 1A 120mOhm
PZ1005U121-1R0TF
DigiKey Part Number
3442-PZ1005U121-1R0TFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PZ1005U121-1R0TF
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0402 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current Rating (Max)
1A
Manufacturer
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
DC Resistance (DCR) (Max)
120mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.026" (0.65mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Impedance @ Frequency
120 Ohms @ 100 MHz