PZ0603U102-R20TF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 732
Datasheet
Parametric Equivalent
Cal-Chip Electronics, Inc.
In Stock: 11,637
Datasheet
TDK
In Stock: 2,316
1 kOhms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0201 (0603 Metric) 200mA 1.25Ohm
PZ0603U102-R20TF
DigiKey Part Number
3442-PZ0603U102-R20TFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PZ0603U102-R20TF
Description
FERRITE BEAD 1 KOHM 0201 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current Rating (Max)
200mA
Manufacturer
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
DC Resistance (DCR) (Max)
1.25Ohm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.014" (0.35mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Impedance @ Frequency
1 kOhms @ 100 MHz