SX5M100.000D20F30TNN
DigiKey Part Number
5852-SX5M100.000D20F30TNNTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SX5M100.000D20F30TNN
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHz CMOS SM
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Output
CMOS
Mfr
Voltage - Supply
1.8V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
40mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)