AN110502-02C-160-MHF1
DigiKey Part Number
3228-AN110502-02C-160-MHF1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AN110502-02C-160-MHF1
Description
RF ANT WiFi 2.4/5 GNSS 4G 5G PCB
Category
Number of Bands
3
Manufacturer
Sevskiy GmbH
VSWR
Series
Return Loss
-9dB, -9dB, -5dB
Packaging
Bulk
Gain
-0.8dBi, 2.2dBi, 3.4dBi
Part Status
Active
Power - Max
10 W
RF Family/Standard
Cellular/LTE
Features
Cable - 160mm
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (1GHz ~ 2GHz), UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Termination
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Frequency (Center/Band)
894MHz, 2.1795GHz, 5.1375GHz
Mounting Type
Adhesive, Screw
Frequency Range
860MHz ~ 928MHz, 1.559GHz ~ 2.8GHz, 4.4GHz ~ 5.875GHz
Height (Max)
0.031" (0.80mm)