AN110221-02C-175-MHF1
DigiKey Part Number
3228-AN110221-02C-175-MHF1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AN110221-02C-175-MHF1
Description
RF ANT GSM LTE 5G UMTS CABLE
Category
Number of Bands
2
Manufacturer
Sevskiy GmbH
VSWR
Series
Return Loss
-7dB, -10dB
Packaging
Bulk
Gain
0.6dBi, 2.4dBi
Part Status
Active
Power - Max
5 W
RF Family/Standard
Cellular, General ISM, WiFi
Features
Cable - 175mm
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (1GHz ~ 2GHz), UHF (2GHz ~ 3GHz)
Termination
U.FL (UMCX), I-PEX
Frequency (Center/Band)
829MHz, 2.197GHz
Mounting Type
Adhesive, Bracket
Frequency Range
698MHz ~ 960MHz, 1.695GHz ~ 2.7GHz
Height (Max)
0.063" (1.60mm)