JLE-3-1-62-5-B3-200
DigiKey Part Number
JLE-3-1-62-5-B3-200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JLE-3-1-62-5-B3-200
Description
CIR BRKR MAG-HYDR 200A 240VAC
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Magnetic (Hydraulic Delay) 200A 240 V AC DC Lever Panel Mount
Category
Breaker Type
Magnetic (Hydraulic Delay)
Manufacturer
Sensata-Airpax
Current Rating (Amps)
200A
Series
Voltage Rating - AC
240 V