IEL1-1-61-30.0-01-V
DigiKey Part Number
IEL1-1-61-30.0-01-V-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IEL1-1-61-30.0-01-V
Description
CIR BRKR MAG-HYDR
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Magnetic (Hydraulic Delay) 30A 250 V AC 80 V DC Lever Panel Mount
Category
Current Rating (Amps)
30A
Manufacturer
Sensata-Airpax
Voltage Rating - AC
250 V
Series
Voltage Rating - DC
80 V