FMAC-0954-H110
DigiKey Part Number
486-4483-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMAC-0954-H110
Description
LINE FILTER 480/520VAC 110A CHAS
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Three Phase (Delta) EMC/EMI Line Filter 110 A 480V, 520V 50/60Hz Single Stage Terminal Block
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FMAC-0954-H110 Models
Category
Frequency - Operating
50/60Hz
Manufacturer
SCHURTER Inc.
Applications
Photovoltaic Inverter
Series
Approval Agency
CE, cURus, UKCA
Packaging
Bag
Operating Temperature
-25°C ~ 100°C
Part Status
Active
Mounting Type
Chassis Mount
Filter Type
Three Phase (Delta)
Termination Style
Terminal Block
Configuration
Single Stage
Inductance
700µH
Voltage - Rated AC
480V, 520V
Base Product Number
Current
110 A