M9R11240
DigiKey Part Number
4008-M9R11240-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M9R11240
Description
CIR BRKR MAG 40A 240VAC TOGGLE
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Magnetic 40A 240 V AC DC Toggle DIN Rail
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
M9R11240 Models
Category
Current Rating (Amps)
40A
Manufacturer
Schneider Electric
Voltage Rating - AC
240 V