M9F11250
DigiKey Part Number
4008-M9F11250-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M9F11250
Description
CIR BRKR THERM-MAG 440VAC/125VDC
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal Magnetic 50A 440 V AC 125 V DC Toggle DIN Rail
EDA/CAD Models
M9F11250 Models
Category
Current Rating (Amps)
50A
Voltage Rating - AC
440 V
Series
Voltage Rating - DC
125 V