ABLM1A24006
DigiKey Part Number
4008-ABLM1A24006-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABLM1A24006
Description
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 15W
Detailed Description
AC DIN Rail Power Supply 1 Output 24V 625mA
EDA/CAD Models
ABLM1A24006 Models
Category
Power (Watts)
15W
Voltage - Isolation
3 kV
Efficiency
81%
Operating Temperature
-25°C ~ 70°C (With Derating)
AC Voltage - Input
100 ~ 240 VAC
Size / Dimension
2.19" L x 0.71" W x 3.58" H (55.6mm x 18.0mm x 91.0mm)
Voltage - Output 1
24V
Current - Output (Max)
625mA