ABL8BPK24A03
DigiKey Part Number
4008-ABL8BPK24A03-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABL8BPK24A03
Description
DC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
DC DIN Rail Power Supply 1 Output 24V 32A
Category
DC Voltage - Input (Max)
29V
Manufacturer
Schneider Electric
Voltage - Output 1
24V
Packaging
Box
Current - Output (Max)
32A
Part Status
Active
Applications
ITE (Commercial)
Input Type
DC
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Number of Outputs
1
Size / Dimension
10.63" L x 7.09" W x 6.50" H (270.0mm x 180.0mm x 165.0mm)
DC Voltage - Input (Min)
21V