SDS065J012S3-ISARH | |
|---|---|
Manufacturer | Sanan Power Semiconductor |
Manufacturer Product Number | SDS065J012S3-ISARH |
Description | DIODE SIL CARBIDE 650V 44A 4DFN |
Manufacturer Standard Lead Time | 4 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 650 V 44A Surface Mount 4-DFN (8x8) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Speed Zero Recovery Time > 500mA (Io) |
Mfr | Reverse Recovery Time (trr) 0 ns |
Series | Current - Reverse Leakage @ Vr 36 µA @ 650 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Capacitance @ Vr, F 651pF @ 0V, 1MHz |
Part Status Active | Mounting Type |
Technology | Package / Case |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 650 V | Supplier Device Package 4-DFN (8x8) |
Current - Average Rectified (Io) 44A | Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 12 A |