TLH-030-0.50-G-D-A-K
DigiKey Part Number
612-TLH-030-0.50-G-D-A-KTR-ND - Tape & Reel (TR)
612-TLH-030-0.50-G-D-A-KCT-ND - Cut Tape (CT)
612-TLH-030-0.50-G-D-A-KDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TLH-030-0.50-G-D-A-K
Description
0.50 MM MICRO BLADE & BEAM ULTRA
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
60 Position Connector Header, Center Strip Contacts Surface Mount Gold
Features
Board Guide, Pick and Place
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mated Stacking Heights
2mm
Height Above Board
0.056" (1.42mm)
Pitch
0.020" (0.50mm)