Image for SO-0515-01-01-02-L is not available
SO-0515-01-01-02-L
DigiKey Part Number
612-SO-0515-01-01-02-L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SO-0515-01-01-02-L
Description
ROUND STANDOFF #4-40 SS 5.15MM
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Round Standoff Threaded #4-40 Stainless Steel 0.203" (5.15mm)
Category
Threaded/Unthreaded
Threaded
Mfr
Gender
Female, Force Fit
Series
Screw, Thread Size
Packaging
Bulk
Diameter - Outside
0.250" (6.35mm) 1/4"
Part Status
Active
Between Board Height
0.203" (5.15mm)