SFSDT-15-28-G-10.00-SR
DigiKey Part Number
SAM11767-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SFSDT-15-28-G-10.00-SR
Description
.050 (1.27) SOCKET DISCRETE CABL
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Individual Wire Leads 0.833' (254.00mm, 10.00")
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SFSDT-15-28-G-10.00-SR Models
Category
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Length
0.833' (254.00mm, 10.00")