SFSD-20-28-H-10.00-SR
DigiKey Part Number
SAM8671-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SFSD-20-28-H-10.00-SR
Description
CABLE ASSY SOCKET 40POS 28AWG
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
40 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Individual Wire Leads 0.833' (254.00mm, 10.00")
EDA/CAD Models
SFSD-20-28-H-10.00-SR Models
Category
Length
0.833' (254.00mm, 10.00")
Number of Positions
40
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)
Additional Resources
In-Stock: 80
Alternate Length
CABLE ASSY SOCKET 40POS 28AWG