SEAM-20-03.5-S-10-2-A-K-TR
SEAM-20-03.5-S-10-2-A-K-TR
SEARAY
SEAM-20-03.5-S-10-2-A-K-TR
DigiKey Part Number
SAM14399TR-ND - Tape & Reel (TR)
SAM14399CT-ND - Cut Tape (CT)
SAM14399DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SEAM-20-03.5-S-10-2-A-K-TR
Description
CONN HD ARRAY PLUG 200P SMD GOLD
Detailed Description
200 Position Connector High Density Array, Male Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
SEAM-20-03.5-S-10-2-A-K-TR Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Mounting Type
Surface Mount
Series
Features
Board Guide, Pick and Place
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Connector Type
High Density Array, Male
Mated Stacking Heights
8.5mm, 9.5mm, 10mm, 11mm
Number of Positions
200
Height Above Board
0.240" (6.10mm)
Pitch
0.050" (1.27mm)