Image for S1SS-10-28-GF-18.00-D-NDS is not available
S1SS-10-28-GF-18.00-D-NDS
DigiKey Part Number
612-S1SS-10-28-GF-18.00-D-NDS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S1SS-10-28-GF-18.00-D-NDS
Description
MICRO MATE SINGLE ROW DISCRETE W
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket
Category
Number of Rows
1
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch - Connector
0.039" (1.00mm)