RF316-01BJ1-01SP1-0152 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 15
Datasheet
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-316 5.984" (152.00mm)
RF316-01BJ1-01SP1-0152
DigiKey Part Number
612-RF316-01BJ1-01SP1-0152-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RF316-01BJ1-01SP1-0152
Description
COAX CBL SMA TO SMA 5.9"
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RF316-01BJ1-01SP1-0152 Models
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Samtec Inc.
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Length
5.984" (152.00mm)
Packaging
Bag
Cable Type
RG-316
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
6 GHz
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Color
Amber
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Operating Temperature
-50°C ~ 165°C