Image for MTMM-110-03-T-D-120 is not available
MTMM-110-03-T-D-120
DigiKey Part Number
MTMM-110-03-T-D-120-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MTMM-110-03-T-D-120
Description
CONN HEADER VERT 20POS 2MM
Detailed Description
Connector Header Through Hole 20 position 0.079" (2.00mm)
EDA/CAD Models
MTMM-110-03-T-D-120 Models
Contact Length - Mating
0.120" (3.05mm)
Series
Contact Length - Post
0.123" (3.12mm)
Overall Contact Length
0.302" (7.67mm)
Insulation Height
0.059" (1.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Current Rating (Amps)
3A