Image for JW-08-04-T-S-450-250 is not available
JW-08-04-T-S-450-250
DigiKey Part Number
SAM8457-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JW-08-04-T-S-450-250
Description
CONN HDR 8POS 0.156 STACK T/H
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8 Position Header Spacer Connector 0.156" (3.96mm) Tin Through Hole
EDA/CAD Models
JW-08-04-T-S-450-250 Models
Category
Length - Post (Mating)
0.250" (6.350mm)
Length - Stack Height
0.450" (11.430mm)
Series
Length - Tail
0.090" (2.286mm)
Number of Positions
8
Pitch
0.156" (3.96mm)
Length - Overall Pin
0.790" (20.066mm)